Europos Komisija paskelbė pranešimą dėl reglamento (ES) Nr. 1169/2011 taikymo

Iki šiol maisto tvarkymo subjektams ir kontroliuojančioms institucijoms kildavo nemažai neaiškumų, kai ženklinant maisto produktus reikdavo nurodyti sudedamųjų dalių kiekį. Dabar tai padaryti bus paprasčiau. Europos Komisija paskelbė pranešimą (gaires) įmonėms ir nacionalinėms institucijoms dėl kiekybinės informacijos apie sudedamąsias dalis (KISD) (angl. Quantitative Ingredients Declaration, QUID) pateikimo principų taikymo.

KISD neturėtų būti reikalaujama grafiniams ženklams, piešiniams, kai paveikslėlyje pavaizduotos visos maisto produkto sudedamosios dalys, neatkreipiant dėmesio į kurią nors vieną konkrečią sudedamąją dalį.

Nurodyti KISD neturėtų būti reikalaujama „mažiems kiekiams“, pavyzdžiui, „duona su česnakais, krevečių kokteilio skonio traškučiai, vištienos skonio traškučiai“.

Leidžiančios nukrypti nuostatos pavyzdžiai gali būti pavadinime esančios sudedamosios dalys, tačiau neturinčios įtakos vartotojo pasirinkimui, pvz., „šiaudeliai su aguonomis“, „medaus alaus“.

KISD turi atitikti sudedamosios dalies pavadinimą, esantį sąraše (pvz., jei sudedamoji dalis yra „kepta vištiena“, procentinė reikšmė turėtų būti susijusi su keptu ingredientu, o ne šviežiu).

Gairėse pateikiami praktiniai pavyzdžiai, kurie bus naudingi ženklinant produktus.

Visą dokumentą galima rasti čia:

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:52017XC1121(01)&from=EN

Toliau skaitykite

Narystės ir pažymėjimai