Trumpai apie ką kalbėjome pirmoje PRAKTIKŲ DIENOJE
Š. m. spalio 20 d. įvyko pirmoji PRAKTIKŲ DIENA. Renginio dalyviai išklausė septynis pranešimus, aktyviai bendravo ir keitėsi patirtimi maisto produktų ir papildų ženklinime.
Išgirsta ir sužinota daug. Keletas naudingų įžvalgų iš pranešimų:
Reikalavimai reklamai. Nesąžininga komercinė veikla. Kaip nepaslysti? Naujienos teisiniame reguliavime. Inga Grinevičė, VVTAT nesąžiningos komercinės veiklos ir reklamos skyriaus vedėja
Maisto papildų reklamos pažeidimų atvejų mažėja, bet klaidų vis dar pasitaiko.
Svarbu prisiminti, kad maisto papildai nėra vaistai. Jų paskirtis – papildyti mūsų kasdienę mitybą. Todėl papildų reklamoje negali būti gydomąjį poveikį nurodančių teiginių, tokių kaip „slopina uždegimą“, „gydo žmones“, „malšina gimdymo skausmus“, „skatina pasveikimą po operacijų“.
Reikėtų ir gerai susipažinti su „OMNIBUS“ DIREKTYVA, kuri taikoma nuo šių metų gegužės 28 d.
Pagrindiniai akcentai:
- Pagrįsti ir autentiški vartotojų atsiliepimai.
- Reikalavimas nurodyti ankstesnę kainą.
- Paieškos rezultatų reitingavimas.
Draudžiama:
- Skelbti netikrus atsiliepimus, juos iškraipyti.
- Skelbti tik teigiamus atsiliepimus.
- Trinti neigiamus atsiliepimus ir kt.
Praktikų akimis: teiginiai maisto produktų ir papildų ženklinime. Edita Rubinienė, INTRA VIRES reguliavimo ekspertė
Turėti aiškią produkto išleidimo į rinką strategiją – tinkamas pasiruošimas pradinėje stadijoje taupo laiką.
Išlikti nuosekliems – laikytis strategijos ir nepamiršti, kad reklamai galioja tos pačios taisyklės kaip ir ženklinimui, o komunikacija ir prekybos vietose, ir TV ekrane, ir internete turi būti nuosekli ir vieninga.
Vidinė komunikacija – dalintis informacija tarp skirtingų skyrių; gamyba – apie pasikeitusias žaliavas, marketingas – apie naujas reklamos idėjas, reglamentavimo skyrius – apie ženklinimo reikalavimus.
Visuose etapuose konsultuotis su kolegomis, reglamentavimo specialistais.
Maisto papildų reklama: ką lemta žinoti pirkėjui? Kęstutis Baušys, Forever Living Products Baltics direktorius
Svarbu įsivertinti iš kitų šalių įsivežamų ar importuojamų maisto papildų sudedamųjų dalių atitiktį. Kai kurios augalinės medžiagos, naudojamos kitose šalyse, nebūtinai bus leidžiamos naudi Europos Sąjungoje ir (arba) Lietuvoje. Vertinimas turi būti atliktas iki fizinio siuntos atvykimo į Lietuvą. Produkto surinkimas iš rinkos ir grąžinimas į paskirties šalį gali kainuoti daug sveikatos, finansų ir reputaciją.
Maisto ženklinimas. Naujos tendencijos. Galimybės. Olga Barkovska, VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė – valstybinė maisto produktų inspektorė
Ženklinimas, tai su maisto produktu susiję: žodžiai, duomenys, prekių ženklai, registruotasis prekės pavadinimas, vaizdiniai ir simboliai, pateikti ant pakuotės, informaciniame lapelyje, etiketėje, žiede ar lankelyje, pridedamuose prie tokio maisto produkto arba jį nurodančiuose.
Maisto produktai, įskaitant maisto papildus, kurių sudėtyje yra pluoštinių kanapių ekstraktų ar iš jų gautų sudedamųjų dalių (pvz., kanabidiolio (CBD)), šiuo metu negali būti tiekiami į Lietuvos rinką, kadangi kanabidiolis (CBD) ir kanapių (Cannabis sativa L.) ekstraktai ir iš jų gauti produktai, kurių sudėtyje yra kanabinoidų, yra įtraukti į Naujo maisto katalogą. Prieš tiekiant maisto produktus su kanabidioliu (CBD) į ES, jie turi būti autorizuoti kaip naujas maistas ir įtraukti į ES naujo maisto sąrašą.
Kodėl frazė „Mums tiesiog reikia pakuotės“ neveikia? Laura Arlauskė, Impress kūrybos vadovė
Pakuotės kūrimas yra agentūros ir užsakovo glaudus bendradarbiavimas.
Pagrindiniai 9 žingsniais, kuriuos būtina praeiti nuosekliai, kad pakuotės kūrimas būtų sklandus ir rezultatas tenkintų:
- Produktas.
- Pirkėjas.
- Konkurentai.
- Informacija.
- Koncepcija.
- Dizainas.
- Medžiagos.
- Gamyba.
- Dar ne viskas.
Kaip vertinami teiginiai prekių ženklų registravimo procedūroje? Vilma Dauskurdienė, AAA Law asocijuota partnerė, patentinė patikėtinė
Kodėl savo ženklą svarbu saugoti?
- Apibrėžia ir apsaugo Jūsų išimtines teises į ženklą.
- Padeda apsiginti nuo nesąžiningos konkurencijos.
- Atsiranda galimybė drausti naudoti panašius ženklus panašioms prekėms, o plačiai žinomo ženklo atveju – net ir nepanašioms, jei yra galimybė klaidinti vartotoją dėl prekės kilmės.
- Užkerta kelią klastojimui ir sukčiavimui.
- Padeda vartotojui identifikuoti gaminį, kuris yra žinomas arba buvo reklamuojamas.
- Didina Jūsų finansinį turtą.
neTeisingo ženklinimo kaina Viktorija Balčiūnienė, prekių ženklo Super Garden kokybės vadovė
Jei kažką padarei ne taip ir gavai įspėjimą, pasitaisyk iškart.
Prieš eksportuojant savo produkciją į kitas šalis svarbu išsiaiškinti visus nacionalinius reikalavimus ir reglamentavimo subtilybes, be to, pasitikrinti, ar jūsų produktai, jų ženklinimas atitinka nacionalinius reikalavimus.