Įvyko jau ketvirtoji PRAKTIKŲ DIENA
Vakar Vilniuje įvyko jau ketvirtoji PRAKTIKŲ DIENA, į kurią susirinkę reguliavimo ir kokybės sričių profesionalai, rinkos priežiūros institucijų, verslo bei mokslo ir tyrimų organizacijų atstovai dalinosi patirtimi ir diskutavo kosmetikos gaminių reklaminių teiginių ir jų pagrindimo tema.
Renginio metu kalbėta apie ženklinime ir reklamoje naudojamus teiginius, tipines klaidas ir gerąją praktiką, padedančią tinkamai komunikuoti ir pagrįsti gaminių privalumus ir poveikį. Pristatyti, analizuoti ir aptarti REALŪS PRAKTINIAI ATVEJAI. Patirtimi dalinosi net 9 pranešėjai:
Jurga Rimkė, @INTRA VIRES vadovė, pristatė bendruosius kosmetikos ženklinimo teiginių teisinio reguliavimo reikalavimus, verslo organizacijų savireguliacijos gaires bei teiginių grupavimą, kurie padeda lengviau juos suvokti ir valdyti.
Inga Grinevičė dalinosi VVTAT atliekamos rinkos priežiūros rezultatais, pamokomais pavyzdžiais, internetinės ar nuomonės formuotojų skleidžiamos reklamos reguliavimo ypatumais, reklamos atitikties vertinimo kriterijais bei rekomendacijomis verslui, kokių klaidų vengti, kaip reaguoti į Tarnybos teikiamas rekomendacijas.
Regina Burbienė dalyvius supažindino su tinkamo pagrindžiančių duomenų dokumentavimo gaminio informacijos byloje (GIB) rekomendacijomis, ribinių produktų problematika ir pasekmėmis, kurios kyla naudojant apibrėžtos kosmetikos gaminio paskirties neatitinkančius teiginius bei NVSC atliekamo GIB vertinimo įžvalgomis.
Oksana Pečeliūnienė kalbėjo apie instrumentinių, ekspertinių ir vartotojų tyrimų, kuriuos atlieka Sekargas Hamilton, galimybes, kaip tinkamai suformuluoti teiginius, pateikė pavyzdžius, kokiais objektyviais tyrimais pagrindžiami konkretūs teiginiai.
Dovilė Končak pristatė plačias šiuolaikinių vartotojų tyrimų galimybes, kurios ne tik leidžia statistiškai patikimai pagrįsti teiginius, bet ir įvertinti jų patrauklumą vartotojui bei suvokimą. Labai įdomūs buvo specialiai renginiui RAIT Group atliktos internetinės vartotojų apklausos duomenys, kurie atskleidė įdomių dalykų, pavyzdžiui, kad kosmetikos gaminių ženklinimo teiginiai, kurių dalis net nėra tinkami, yra svarbūs vartotojų apsisprendimui – tarp vertintų teiginių vartotojams aktualiausi „Be parabenų“, „Be konservantų“, „Ekologiška“.
Toma Petrulionienė ir Irina Iljina kalbėjo apie NVSPL atliekamų cheminių ir mikrobiologinių tyrimų galimybes, bei kriterijus, kaip pasirinkti patikimą tyrimų partnerį (laboratoriją), kaip pasiruošti tyrimams, kaip skaityti ir suprasti tyrimų protokolus.
Simona Kairienė atvirai ir nuoširdžiai dalijosi prekių ženklo Math Scientific produktų kūrimo, vartotojų pritraukimo, produktų pozicionavimo ir efektyvumo tyrimų organizavimo patirtimi bei iššūkiais, su kuriais susidūrė nuo verslo pradžios iki šių dienų.
Greta Obadauskaitė, Triniti Jurex vyresnioji teisininkė, užbaigė renginį apibendrindama, kas vis tik yra pagrįstas teiginys, kaip tinkamai naudoti viešai prieinamus duomenis savo teiginių pagrindimui ir kokios rizikos, pirmiausia finansinės ir reputacinės, kyla naudojant nepagrįstus ar nepakankamai, netinkamai pagrįstus teiginius.
Dėkojame visiems PRAKTIKŲ DIENOS dalyviams ir pranešėjams už turiningą dieną ir dalijimąsi patirtimi!
Speciali padėka Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre už svetingą priėmimą ir partnerystę.
Iki naujų susitikimų😊