Po metų kosmetikos gaminių reklamoje nebebus galima naudoti teiginio „Be parabenų“

Kitąmet, 2019 m. liepos 1 d., įsigalios Europos Komisijos vadovaujamos Darbo grupės parengtas techninis dokumentas iš esmės keičiantis požiūrį į kosmetikos gaminių reklaminių teiginių vertinimą. Pats laikas peržiūrėti produktų etiketėse ir internete pateikiamą informaciją, bei atitinkamai orientuoti naujas rinkodaros priemones.

Vienas labiausiai akcentuojamų reklaminių teiginių atitikties kriterijų – sąžiningumas. Teiginiai apie kosmetikos gaminį turi būti objektyvūs, nežeminti ir nenuvertinti konkurentų,  neturi klaidinti dėl teisėtai naudojamų sudedamųjų medžiagų.

Draudžiami teiginiai apie konkrečią produkto naudą, kai ši nauda yra tik minimalių teisinių reikalavimų laikymasis. Pavyzdžiui, negalima naudoti teiginio „Odos priežiūros produkto sudėtyje nėra hidrochinono“, nes ES teisės aktai draudžia hidrochinono naudojimą bet kokiuose kosmetikos gaminiuose.

„Be…“, „sudėtyje nėra… ir panašūs teiginiai nebebus leidžiami, kai jie neša klaidingą žinią  ir ypač kai jie remiasi numanoma neigiama nuomone apie medžiagos ar medžiagų grupės saugumą. Tų pačių parabenų yra įvairių ir sveikatai pakenkti gali tik kai kurie.  Vartotojų saugos mokslinio komiteto duomenimis metil-, etil-parabenai yra saugūs vartotojams, o butil- ir pentil- parabenus galima naudoti su tam tikromis išimtimis. Todėl populiarų teiginį „Be parabenų“ teks pamiršti.

Tą patį galima pasakyti apie fenoksietanolį ir triklozaną, kurie yra saugūs, kai naudojami pagal ES Kosmetikos reglamento reikalavimus. Todėl teiginiai „Be fenoksietanolio/ triklozano“ bus vertinami kaip nepriimtini, nes menkina patvirtintas ir leidžiamas kosmetikoje naudoti medžiagas.

Teiginius „Be…“, „sudėtyje nėra…“ bus galima naudoti tik informavimo kontekste, siekiant vartotojui suteikti jam svarbią informaciją, lemiančią produkto pasirinkimą. Pavyzdžiui, leidžiamas teiginys „Be gyvūninės kilmės sudedamųjų medžiagų“ , kuris galimai svarbus veganams, arba „Sudėtyje nėra alkoholio“, tiems, kurie ieško burnos skalavimo skysčio visai šeimai.

Daugiau informacijos rasite čia.

Toliau skaitykite

Narystės ir pažymėjimai