Pagal naujas technines rekomendacijas uždrausta naudoti antibakterinius ir antivirusinius teiginius kosmetinių rankų gelių ženklinime

Š.m. lapkričio mėn. Europos Komisija išleido naują techninį dokumentą, dėl kurio susitarė nacionalinės institucijos ir suinteresuotosios šalys, jame paaiškinama, kokių teiginių kosmetikos gaminių gamintojai negali naudoti šių gaminių komunikacijoje.

Tinkama asmens higiena yra vienas iš pagrindinių būdų užkirsti kelią COVID-19 plitimui. Geliai, paliekami ant rankų, gali būti veiksmingi šia prasme, tačiau atsižvelgiant į jų savybes ir paskirtį, tokiems gaminiams taikomos skirtingos ES reguliavimo sistemos. ES rinkoje pastebėta nenuplaunamų gelio pavidalo kosmetikos gaminių, pateikiančių dviprasmiškus teiginius apie jų tikrąją kosmetinę ar biocidinę funkciją. Tokie teiginiai gali klaidinti vartotojus dėl gelio tikrosios paskirties (tiesiog valyti ar dezinfekuoti), todėl buvo uždrausti.

Naujajame dokumente aiškiai pasakyta, kad nenuplaunamų kosmetikos gaminių ženklinime negalima naudoti tokių teiginių kaip „antibakterinis”, „antimikrobinis”, „antivirusinis”, „su antibakteriniais ingredientais“, „slopina bakterijų dauginimąsi“, „dezinfekuoja”, užsiminti apie infekcijas, medicininę paskirtį ar rankų saugumą, bei naudoti susijusius vaizdinius (pvz., naudoti raudoną kryžių, mikrobų paveikslėlius, pirmosios pagalbos simbolius ir pan.)

Dokumentą rasite čia:

https://ec.europa.eu/docsroom/documents/43784

https://ec.europa.eu/docsroom/documents/40523

Toliau skaitykite