Kuo skiriasi nuorodos „Tinka vartoti iki“ ir „Geriausias iki“?

Kodėl vienų maisto produktų etiketėse rašoma „Tinka vartoti iki“, o kitų – „Geriausias iki“?
Maisto produktų etiketėse privaloma nurodyti tinkamumo vartoti terminą, kurį pažymi data ir nuoroda „Geriausias iki“ arba „Tinka vartoti iki“.

Nuoroda „Tinka vartoti iki“ yra susijusi su maisto sauga. Tai reiškia, kad produktą reikia suvartoti iki konkrečios datos. Po nurodyto termino toks produktas laikomas nebesaugiu vartoti ir gali kelti tiesioginį pavojų žmonių sveikatai. Ši nuoroda dažniausiai sutinkama ant šviežio, greitai gendančio maisto: žuvies, mėsos, pieno ir jo produktų. Po nurodytos datos maisto produktų nebegalima nei parduoti, nei platinti, nei vartoti.

Nuoroda „Geriausias iki“ siejama su maisto kokybe. Jei produktai yra laikomi pagal jų etiketėse pateiktas rekomendacijas, juos galima vartoti ir po „Geriausias iki“ datos. Tokiais atvejais nebėra garantijos, kad maistas bus toks pat šviežias, skanus, traškus kaip iki tinkamumo termino pabaigos datos, bet jį vis dar galima vartoti ir nebūtina išmesti! Po „Geriausias iki“ datos sprendimas dėl produkto saugumo tenka vartotojui. Svarbu atkreipti dėmesį, ar jis nepakeitė spalvos, kvapo.

Visiems suprantamas tinkamumo vartoti termino žymėjimas maisto produktų etiketėse gali padėti sumažinti maisto švaistymą.

 

Toliau skaitykite

Narystės ir pažymėjimai