Apie COVID-19 testus trumpai ir aiškiai

Pastaruoju metu aktuali tema COVID testai. Informacijos daug, ji prieštaringa, todėl ne taip paprasta susigaudyti bei išsirinkti kokybiškas ir legalias priemones.

Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinis direktoratas (DG SANTE) surinko dažniausiai užduodamus klausimus bei pateikė atsakymus apie in vitro COVID-19 diagnostikos medicinos prietaisų atitikties įvertinimą, aprašė COVID-19 testų tipus ir jų efektyvumą, teisinį COVID-19 in vitro diagnostikos medicinos priemonių reguliavimą, proceso dalyvių vaidmenis ir atsakomybes.

Su dokumentu galima susipažinti čia » 

Kaip sužinoti COVID-19 testo gamintoją, įgaliotąjį atstovą ir, jei taikoma, notifikuotąją įstaigą?

Pilnas gamintojo pavadinimas ir adresas pateikiamas etiketėje ir priemonės naudojimo instrukcijoje. Jei privaloma nurodyti įgaliotąjį atstovą ES, jo vardas ir adresas taip pat nurodomi etiketėje, išorinėje pakuotėje arba priemonės naudojimo instrukcijoje.

COVID-19 testus, skirtus neprofesionaliems vartotojams, turi įvertinti akredituota notifikuotoji įstaiga. Ją identifikuojantis keturženklis skaičius nurodomas šalia CE ženklo. Išsamią informaciją apie kiekvieną tokią įstaigą galima rasti Europos Komisijos NANDO duomenų bazėje »


Nuotrauka: https://www.lrt.lt/naujienos/sveikata/682/1339409/specialistai-ispeja-greitieji-covid-19-testai-is-elektroniniu-parduotuviu-netinkami-atlikti-namuose
Toliau skaitykite

Narystės ir pažymėjimai