Ieškiniai dėl klaidinančio maisto produktų ženklinimo

Didžiosios kompanijos, tokios kaip Frito-Lay, Nestle, Kellogg Co., Anheuser-Busch ir kitos dažnai susiduria su iššūkiais ženklindamos maisto produktus.

Teismui pateiktas ieškinys dėl traškučių pakuotėse pateiktų čederio sūrio ir grietinės nuotraukų. Ieškinyje teigiama, kad būtent šios nuotraukos gali sudaryti vartotojui klaidinantį įspūdį renkantis produktą, kadangi produkto sudėtyje yra šių produktų kvapiosios medžiagos, bet ne patys produktai.

Kitu, teismui pateiktu ieškiniu teigiama, kad vartotojas galėjo būti suklaidintas dėl vanilės ir kitų kvapiųjų medžiagų ženklinimo. Pareiškėjas nurodo, kad malonų vanilės aromatą produktui suteikia ne sudėtyje esanti vanilė, kurios kiekis produkte labai nedidelis, o kvapiosios medžiagos vanilinas, maltolis ir piperonalas.

Dar viename ieškinyje pareiškėja nurodo, kad nusipirkusi alkoholinio kokteilio pakuotę Rita margarita ji buvo suklaidinta dėl to, kad produkto sudedamųjų dalių sąraše nebuvo pagrindinės šio alkoholinio gėrimo sudedamosios dalies Teqilos. 

Ieškinys teismui pateiktas ir dėl pyrago pakuotės su priekinėje pusėje pateikta braškių nuotrauka, kitais raudonos spalvos akcentais. Ieškinyje nurodoma, kad toks pateikimas sudaro įspūdį, kad pyrago sudėtyje yra tik braškės, nors sudedamųjų dalių sąraše išvardinta daugiau vaisių (obuolių ir kriaušių tyrės) – tai gali suklaidinti vartotoją.

Plačiau skaitykite čia.

Toliau skaitykite

Narystės ir pažymėjimai